Oryginalne oświetlenie w pokoju dziecka

Oryginalne oświetlenie w pokoju dziecka

Każdy wie, jak ważną rolę w każdym pomieszczeniu pełni oświetlenie. Jest to bardzo istotny aspekt, bez którego w późniejszych godzinach po zachodzie słońca, pokój by nie funkcjonował. Jednak nie zawsze doceniamy znaczenie tej kwestii. Często oświetlenie jest zaniedbywane, a podczas remontów zostaje zostawione na koniec i kupione dosłownie za ostatnie pieniądze, które zostały. Nie wszyscy wiedzą, jak odpowiednio dobrane światło potrafi poprawić wygląd każdego pomieszczenia i uwidocznić jego zalety. Jednakże źle dobrane, pełni funkcję całkowicie odwrotną. W takiej sytuacji mamy do czynienia z sytuacją, kiedy po zaświeceniu lampy, widzimy każde najmniejsze niedociągnięcie. Dlatego też, takiej kwestii jak oświetlenie, nie wolno Ci zostawiać na koniec.

To samo dotyczy pokoju dziecka. Jest to miejsce gdzie światło jest bardzo istotne. Dlaczego, skoro dzieci najczęściej się tylko bawią i wcześnie chodzą spać? Rzeczywiście, jeśli pociechy są małe, to jakieś super oświetlenie nie jest im potrzebne, ponieważ idą spać zanim się ściemni na zewnątrz. Jednak, jeśli maluchy już nie są takie małe, to dobre światło jest bardzo ważne. Przede wszystkim z tego względu, że nawet, jeśli są w zerówce to mają już zadania domowe, które trzeba odrobić.

Nawet, jeśli lubisz pomagać dziecku i mieć go na oku, kiedy się tym zajmuje np. w salonie czy jadalni, to i tak dobre światło jest istotne. Jeśli teraz nie korzysta z biurka, to nic nie przeszkadza, ponieważ zacznie przy nim zasiadać jak podrośnie. Dlatego nie zapominajmy o tej kwestii, żeby się potem nie okazało, że trzeba będzie poszukiwać lampy i dorabiać inne źródła światła, ponieważ w pokoju będzie za ciemno. Zresztą, bardzo dobrze wiesz, że taki szkrab nie chodzi już spać, o 19, ale bawi znacznie dłużej, więc oświetlenie jest mu potrzebne, chociażby do wieczornej zabawy.

Lampka chmurka lub maskotka

Każde dziecko lubi mieć wyjątkowe wnętrza. Dlatego zwykła lampa wiszące z sufitu, nie będzie zbyt zadowalająca dla malca. Trzeba wykazać się nie małą kreatywnością, aby taki malec był zadowolony z efektów. Jeśli szukamy lampki nad łóżko, to musimy pamiętać, aby światło nie było zbyt jasne, ponieważ będzie ono razić w oczy, zbyt przygaszone będzie natomiast niewidoczne. Bardzo ciekawym pomysłem jest lampka w kształcie chmurki, którą możemy kupić w sklepie z oświetleniem lub zrobić sami. Możemy także spotkać się z lampkami nocnymi w kształcie misiów czy samochodów. Dzięki temu, możemy dobrać doskonałą lampkę zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.